با سلام، در این مقاله به بررسی مشکلات و اشتباهات رایج مشاوران املاک عزیز و راه حل آنها می پردازیم.

راه حل اشتباهات مشاوران املاک

شاید بارها شنیده اید که :  لازمه موفقیت در شغل مشاور املاک و هر شغل دیگر صداقت و روراستی با مردم و بالا بردن اعتماد و اعتبار نزد مردم می باشد.اما برای اینکه ما بتوانیم با دیگران صادق باشیم در ابتدا باید بتوانیم با خودمان روراست باشیم و در اصطلاح با خودمان در صلح باشیم.ما در این مقاله می خواهیم به شما نشان دهیم که چطور با روراستی با خودمان در مسیر پیشرفت و موفقیت باشیم. منظور ما از واژه صداقت و روراستی با خودتان در این مقاله پذیرش اشتباهاتی ست که ما در در روند کارمان داریم و نمی خواهیم آنها را بپذیریم. بعد از شناخت این اشتباهات و قبول آنها به عنوان عوامل درونی به روش های حل آن و راه حل های مفید برای ترک این اشتباهات خواهیم پرداخت.

 

راه حل مشکلات املاکی

کمین کردن در انتظار فرصت:

یکی از بزرگترین اشتباهات مشاوران املاک مخصوصا مشاوران با تجربه  انتظار فرصت مناسب و شکار موقعیت هاست. این افراد در بیشتر ساعات کاری خود بیکار می نشینند و به امید یک فرصت مناسب وقتشان را با گفتگوهای بی مورد و اینترنت به بطالت میگذرانند. اگر از آنها بپرسید در طول روز چه کار مثبتی انجام داده اند مدعی می شوند که خود را برای یک موقعیت مناسب آماده کرده اند و یا چند پروژه در حال انجام دارند که ذهنشان را کاملا اشباع کرده و منتظر نتایج پروژه هایشان هستند. این یک تله بسیار بزرگ است که مشاوران املاک زیادی در آن گرفتار می شوند و خودشان را ضعیف و ناتوان و بدون تمرکز می‌بینند.این افراد کم کم از کار دور شده و خود را با هدفهایشان قریبه می بینند و از همین رو کاملا تسلیم و ناتوان از تصمیم درست خواهند شد.

 

و راه حل:

برای هر روزتان برنامه دقیق و منظمی داشته باشید و به هیچ عنوان از موارد ذکر شده در برنامه تان تعدی نکنید و آنها را مو به مو انجام دهید.

نکته: برای اینکه در ابتدا از تغییر بزرگ و ناگهانی که در زندگی تان ایجاد می شود خسته نشوید و خیلی زود از آن فرار نکنید برنامه تان را کوتاه و مفید تهیه و سعی کنید با نوشتن 4 تا 5 کار مهم هر روزتان آنها را صحیح و کامل انجام دهید تا کم کم به شرایط جدید عادت کنید.

 

شکایت از نداشتن فایل یا مشتری خوب:

یکی از دقدقه ها و بهانه های افراد بدون هدف و انگیزه نداشتن ابزار کافی برای انجام کار است و این موضوع در بین مشاوران املاک زیادی رواج پیدا کرده است.

مشاوران املاک بدون برنامه و هدف ، دائما از نداشتن فایل و مشتری گلایه می کنند با اینکه می دانند چطور باید به مشتری و فایل دست پیدا کرد (غیر از مشاوران تازه کار)

بعضی از این افراد 4 یا 5 مشتری دارند و زمانشان را با همین مشتری‌ها پر می‌کنند و اگر از آنها بپرسید که چرا تلاش نمی‌کنند؟ خواهند گفت که تمام تلاششان را کرده‌اند ولی هنوز به نتیجه مفیدی نرسیده و با بهانه های مختلف می خواهند خودشان و دیگران را مجاب به پذیرش بهانه‌ها و کم کاریشان کنند.

راه حل :

مشاور املاک مانند اتومبیلی است که برای حرکت نیاز به سوخت و روغن دارد تا بتواند به درستی کار کند و متوقف نشود.سوخت و روغن شما در این شغل مشتری و فایل است که باید در هر لحظه به فکر بدست آوردن آنها باشید تا همیشه در حرکت و سالم باشید.

یرای بدست آوردن مشتری همواره باید در حال بازار یابی مشتری و منابعی جدید برای آگهی هایتان باشید.

برای بدست آوردن فایل‌های بیشتر، هر فایلینگی را که نیاز دارید باید تهیه کرده و برنامه مشخصی برای فایل یابی و کارشناسی داشته باشید.

بازار ارز و بورس شرایط بازار ملک را خراب کرده است:

یکی دیگر از مهمترین اشتباهات مشاوران املاک گلایه از قیمت ارز و بورس و کالاهای مصرفی دیگر است .آنها همواره در حال رسد کردن این  بازارها و تایید تفکرات خود و عدم پذیرش این باور اشتباه هستند و دولت و حکومت را مقصرهای بوجود آمده در روند کاریشان می‌دانند.

راه حل:

فرض می‌کنیم که حق با آنها است و این بازارها باعث نوسانات زیاد و تداخل در شغل مشاور املاک هستند.ولی سوال اینجا است که آیا معاملات مسکن کاملا تعطیل شده‌اند و هیچ مشاوری دیگر قراردادی ثبت نکرده است.

آیا از خود نمی پرسید که اینهمه معامله ای که انجام می شود و مشاورانی که درحال کسب درآمد خیلی خوبی هستند چگونه کار می‌کنند و آنها چه مسیری را طی می کنند که بدون توجه به این تغییرات به ظاهر بد ، همواره در حال پیشرفت هستند؟

لطفا جواب خودتان را در قسمت نظرات این مقاله قرار دهید تا دیگران نیز از آن استفاده کنند.

بهتر است با خودمان روراست باشیم و قبول کنیم که همه چیز در خودمان است و تفکرات اشتباه و عملکرد بد خودمان است که باعث نتایج ضعیفی برایمان شده و در مسیر حل این اشتباهات شروع به اقدام و عمل کنیم.

همه چیز در خودمان است و به قول معروف : {هر چه بکارید درو خواهید کرد}

موفق و پیروز و سربلند باشید

 

خلاصه:

برای اینکه مشاوران املاک بتوانند در این شغل به موفقیت دست پیدا کنند می بایست در گام اول اشتباهات خود را به درستی شناخته و آنها را بپذیرند تا بتوانند با روش ها و راه حل‌های مناسب آنها را برطرف کرده و در مسیر مناسب قدم بردارند. راه حل این اشتباهات بسیار ساده است ولی نتایج بزرگی برای آنها خواهند داشت.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *