در این مطلب قصد داریم دو نکته بسیار مهم در بازدید به مشتری را به شما آموزش دهیم

بازدید به مشتری

نکته اول: عجله نکنید

سعی نکنید هر چه را که در چنته دارید رو کنید به جای آن تلاش کنید اعتبار خودتان را نزد مشتری بالا ببرید.
این بزرگترین اشتباه است که وقتی متوجه شدید که مشتری ملک شما را نپسندیده، تلاش کنید موارد دیگری را پشت سر هم به او معرفی کنید.
بهتر است در گام اول  ۲ یا ۳ فایلی که از قبل برای او هماهنگ کرده بودید را بازدید دهید و  اگر نظر شخص منفی بود با او قرار دیگری را مشخص کنید و به مشتری توضیح دهید که شما اکنون دقیقا با سلایقش آشنا شده‌اید و خیلی راحت تر می توانید برایش مورد مناسبی را پیدا کنید.

نکته ۲ : به رفتارها مشتری دقت کنید

اگر مشتری زمان زیادی را در ملک توقف کند و بازدید دقیقی داشته باشد احتمال ۹۰٪ آن ملک را پسندیده است و در حال آنالیز شرایط خود و ملک است.
در چنین مواقعی متقاضی صبر نمی‌کند و می‌خواهد خیلی سریع اطلاعاتش را در کنار هم قرار داده و قیمت تمام شده ملک را بداند.
اینجا نقش شما بسیار پر رنگ می شود و شما در مهمترین نقطه کار مشاور املاک هستید.
اگر در حضور مالک یا شخص دیگری این موضوع را مطرح کرد خیلی سریع و محترمانه این مکالمه را قطع کنید و از متقاضی بخواهید که این موضوع را به شما بسپارد و اول از همه به شرایط ملک و جزئیات آن اهمیت دهد تا مطمئن شود که انتخاب درستی کرده است.
سعی کنید هر چه دارید رو کنید و هر حسنی که این ملک دارد را جلوی چشمانش ظاهر کنید تا ضربه آخر را بزنید.
بعد از ترک ملک احتمالا شخص به سراغ قیمت می رود و سوالی که معمولا از مشاور می شود این است که: اینجا را چقدر می توانی از مالک بگیرید؟
یا اگر شخص گفتگو را شروع نکرد شما از او بخواهید که نظرش را نسبت به ملک مورد نظر اعلام کند.
در پاسخ به متقاضی در چنین شرایط حساسی به چند نکته را توجه کنید:
یک : به هیچ عنوان قیمت تمام شده به شخص ندهید.
دو : اگر مقدور بود همان موقع نشست را با دو طرف و دفترتان هماهنگ کنید.
سه : در هنگام گفتگو در چنین شرایطی مستقیم به چشمان شخص خیره شوید و مطمئن صحبت کنید.
توضیحات اضافه و مثال های بی مورد نداشته باشید چون ممکن است نکته اشتباهی بگویید که نتوانید درستش کنید.
بهترین حالت در این مواقع حفظ آرامش و خونسردی است. با این کار به شخص مقابل آرامشتان را انتقال می‌دهید تا بدون تنش تصمیمش را بگیرد.
سپس از او سوال کنید که اگر ملک را پسندیده و درصد زیادی از خواسته‌هایش را تامین می کند یک نشست را تنظیم کنید تا در محیطی رسمی و مناسب در مورد جزئیات با فروشنده یا مالک بیشتر صحبت کنید و انجام و نتیجه را در دفتر کارتان برایشان ترتیب دهید.
اکثر مواقع چنانچه به همین شکل عمل کنید اشخاص موافقت خواهند کرد و تنها گروهی از افراد که در سر دوراهی انتخاب قرار دارند مردد می مانند و از شما زمانی را برای بررسی بیشتر می خواهند.
مشکل اکثر این افراد قیمت یا حق انتخاب شخص دیگری است که احتمالا حضور ندارد.شما باید در این مواقع پرونده را باز نگه دارید و از او زمان نظر نهائی‌اش را بخواهید و در اولین فرصت با او تماس بگیرید.

این مطلب را هم بخوانید  قضاوت نکنیم،فایل بد نداریم!!

اگر مشکل مشتری قیمت بود و بیشتر نگرانی او بحث قیمت نهائی و پرداخت او بود سعی کنید با آرامش به آنها گوشزد کنید که شما و مجموعه‌تان همه تلاشتان را برای جلب رضایت او خواهند کرد و اگر شرایط مساعد بود  و رضایتش جلب شد معامله انجام خواهند شد،در غیر این صورت چیزی را از دست نداده بلکه احتمال یک خرید خوب برایش مهیاست.

ما در محصول بازدید حرفه ای به متقاضی به صورت کامل نکات مهم مربوط به بازدید را توضیح داده‌ایم و می‌توانید این کتاب را تهیه و از آن استفاده کنید.

موفق و پیروز باشید.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *